Rekordowa kumulacja Powerball – czekamy na kolejną!

28 marca 2017, 01:30

PowerballPowerball to loteria, w której padła największa w historii loterii liczbowych kumulacja. Miało to miejsce na początku 2016 roku, a wysokość puli nagród do zdobycia przekroczyła 1 500 000 000 dolarów!

Historyczne losowanie odbyło się w środowy wieczór, czasu miejscowego Tallahasee na Florydzie, dnia 13 stycznia 2016 roku. Pula nagród wyniosła dokładnie 1 586 000 000 dolarów i została zdobyta przez trzech graczy, którzy poprawnie wskazali wszystkie liczby wybrane drogą losowania. Szczęśliwe, wielomilionowe losy Powerball kupiono w Kalifornii, Tennessee i na Florydzie.

Kumulacja Powerball rosła od 4 listopada 2015 roku, gdy podstawowa pula nagród wynosiła 40 000 000 dolarów. Przez kilka tygodni żadnemu z graczy nie udało się wytypować wybranych w losowaniu liczb, które otworzyłyby furtkę do wielkiej fortuny. Z każdym kolejnym dniem i wzrostem puli nagród napięcie i ekscytacja rosły, rosło również zainteresowanie loterią.

O ogromnej puli nagród było naprawdę bardzo głośno w mediach na całym świecie. Amerykańskie lotto z rekordową kumulacją było numerem jeden w wiadomościach, newsach, nawet w krajach, w których lotto nie jest popularną rozrywką. Kolektury i punkty sprzedaży losów loterii Powerball przeżywały gigantyczne oblężenie, kolejki dłużyły się w nieskończoność, by zakupić los w stacjonarnym punkcie sprzedaży trzeba było uzbroić się w cierpliwość i przeznaczyć na to sporo czasu.

Wielki boom przeżywały serwisy internetowe, które oferują możliwość gry w Powerball online. Nic w tym dziwnego, ponieważ naprawdę wielu graczy z całego świata chciało skorzystać z możliwości włączenia się do walki o tak duże pieniądze, jakie oferowała kumulacja Powerball. Losy amerykańskiego lotto zamawiane były przez graczy z różnych stron świata, nie tylko z USA, ale również chociażby z Polski. Tak wielka pula nagród skusiła chyba każdego miłośnika loterii liczbowych, a już na pewno żaden z fanów lotto nie przeszedł obok rekordowej, historycznej kumulacji obojętnie.

Zainteresowanie Powerball w Polsce było bardzo widoczne chociażby w mediach, które przez kilka tygodni informowały o ciągłym wzroście kumulacji. Co do graczy, oficjalnie nie wiadomo ilu Polaków zdecydowało się kupić losy Powerball przez Internet, ale można przypuszczać, że było ich naprawdę wielu.

Czy ktoś z Was umiałby przejść obojętnie obok możliwości zdobycia głównej nagrody w kumulacji amerykańskiego lotto sięgającej ponad 1,5 miliarda dolarów?

Czekamy na kolejną wielką kumulację w loteriach Lotto. Czy ponownie będzie to loteria Powerball?

Powerball online

Czy wiesz, ze rekordowa kumulacja Powerball przekroczyła 1 500 000 000 dolarów?

To absolutny hit w świecie lotto!

Podstawowa pula nagród to 40 000 000 dolarów. Chcesz zagrać?

Wybierz Powerball online i zamów losy amerykańskiego lotto przez Internet.

Poznaj Mega Millions!

Powerball i Mega Millions to największe loterie lotto w USA. Zdobywają ogromną popularność na całym świecie.

Największa kumulacja Mega Millions to 656 000 000 dolarów!

Podstawowa pula nagród to 15 000 000 dolarów.

Chcesz zagrać? Kup losy Mega Millions przez Internet!

Powerball przez Internet

Amerykańskie lotto z rekordowymi kumulacjami.

Wybierz 5 liczb podstawowych i liczbę dodatkową - gdy wszystkie numery lotto zostaną wybrane - wygrałeś!

Sprawdź ile wynosi aktualna kumulacja Powerball!

Mega Millions przez Internet

Druga najbardziej popularna loteria lotto w USA! Dziś dostępna również w Polsce.

Chcesz zagrać w Mega Millions? Wybierz 5 liczb podstawowych i liczbę dodatkową.

Sprawdź ile wynosi aktualna kumulacja Mega Millions i zamów losy przez Internet!